Kvapą gniaužianti fotografija pasakoja apie Senegalo gamtos kančias

Jah Gal Dousy

Nuotrauka viršuje: Masinis plastiko vartojimas

Dakare gyvenantis belgų ir beninų kilmės fotografas Fabrice Monteiro kartu su Senegalo mados dizaineriu Jah Gal Dousy bei Ecofund savo daugiamečiu projektu „Prophecy“ („Pranašystė“) pasakoja tragišką mūsų laikų istoriją. Poetiškai mistifikuodamas motiną Gamtą jis prašo mus įsivaizduoti ją esant sergančia ir kenčiančia būtybe, kuri tiesiog nebegali tylėti. Ji nutarė išsiųsti mums svarbią žinią apie savo apverktiną padėtį, į pagalbą pasitelkdama devynias dvasias. Šios dvasios, apsireiškusios įvairiose žmogaus veiklos nualintose Senegalo vetose, kalba apie devynias globalias ekologines problemas. Kiekviena dvasia yra įkūnyta tą problemą iliustruojančios baidyklės, kurios kūnas ir aplink ją besidriekiantis liūdnas gamtovaizdis išreiškia tamsią ateities pranašystę, parodančią, kaip atrodys pasaulis, jei žmogus, visa tai matydamas, nieko nekeis.

Šios nuotraukos ne atsitiktinai primena mados fotografiją. Dramatiškų apimčių (kad ir iš aplink rastų šiukšlių pagamintos) suknelės ir mados žurnalų puslapiuose matytos pozos baksnoja į greitosios mados industriją – vieną didžiausių mūsų planetos teršėjų. Išmetamų drabužių kiekis kasmet vis auga, o mums peršamos masinės mados tendencijos keičiasi greičiau nei naujas drabužis spėja atsibosti. Greitas masinės produkcijos tempas bei pigios žaliavos daro įtaką ir prastai tokių drabužių kokybei, kuri tarsi paskatina vytis tas nepavejamas tendencijas ir mesti „seną” drabužį lauk ilgai nemąsčius.

Žemiau pateiktos „Pranašystės” nuotraukos su įvardintomis ekologinėmis problemomis, kurias jos atspindi. Daugiau informacijos apie projektą ir fotosesijų užkulisius rasite po nuotraukomis pateiktame dokumentiniame filme.

[ačiū Ecouterre]

Tinklų išmetimas į jūras

eco-nation-fabrice-monteiro-jah-gal-prophecy-trashion-2

Oro tarša

eco-nation-fabrice-monteiro-jah-gal-prophecy-trashion-3

Jūrų erozija

eco-nation-fabrice-monteiro-jah-gal-prophecy-trashion-4

Miškų naikinimas

eco-nation-fabrice-monteiro-jah-gal-prophecy-trashion-5

Naftos išsiliejimas

eco-nation-fabrice-monteiro-jah-gal-prophecy-trashion-6

Vandenynų tarša

eco-nation-fabrice-monteiro-jah-gal-prophecy-trashion-7

Patvinimas

eco-nation-fabrice-monteiro-jah-gal-prophecy-trashion-8

Masinis medžio anglies vartojimas

eco-nation-fabrice-monteiro-jah-gal-prophecy-trashion-9

Nuotraukų autorius: Fabrice Monteiro

“The Prophecy” – dokumentinis filmas apie šios fotografijų serijos kūrimą

Leave a Reply

Jūsų elektroninis paštas nebus paskelbtas Privalomi laukai yra pažymėti