ECO NATION TINKLARAŠTIS – nemaisto siekiantis organizmas

Sveiki užklydę į pirmosios Lietuvoje elektroninės veganiškų, etiškai pagamintų bei ekologiškų drabužių parduotuvės Eco Nation tinklaraštį! Mes esame Audra ir Adomas, šios parduotuvės ir tinklaraščio įkūrėjai. Pasirūpinę savo sveika bei etiška mityba, toliau nusprendėme vykdyti teigiamus pokyčius ir savo drabužinėse.

Tačiau ilgai netruko mums pastebėti, jog be paauglystėje pamėgtų dėvėtų drabužių parduotuvių reidų susirasti ne tik stilingą, bet ir veganišką, ekologišką bei etiškai pagamintą drabužį čia ir dabar yra kone neįmanoma. Taip ir nusprendėme pakeisti šią situaciją įkurdami savo pačių parduotuvę. Suprasdami, jog pasiūlyti erdvę pokyčiams vykti neužtenka, įkūrėme tinklaraštį, kurio pagalba sieksime kuo geriau informuoti skaitytoją ir plėtoti tas idėjas, kuriomis paremta mūsų veikla ir susuktos mūsų galvos.

Nes norint toleruoti, užtenka priimti, bet siekiant keistis reikia suprasti.

Eco-friendly, vegan, and ethical fashion blog

Mūsų misija – atkreipti mūsų skaitytojų dėmesį į vis greitėjantį mados pasaulį, kuriame kiekybė pranoksta kokybę, kuriame pirkėjas primygtinai skatinamas mokėti vis žemesnę kainą už drabužį, taupant juos pagaminusių žmonių sveikatos, gyvūnų gerovės bei aplinkos sąskaita. Mes visada turėjome laisvę rinktis, tačiau dabar atsivėrė galimybė tai nesunkiai padaryti.

Toliau pateikiame orientacinius klausimus ir idėjas, kurios lyg skeletas palaiko mūsų projektą ir kurios bus gvildenamos šiame tinklaraštyje.

Ekologija. Kas tai yra ekologiška arba aplinką tausojanti mada? Kodėl už ją mokame brangiau šiandien ir kaip tai neabejotinai pasikeis rytoj? Ar ekologiška mada gali būti stilinga? Kuo skiriasi ekologiškos žaliavos nuo neekologiškų ir kaip vienos neekologiškos medžiagos yra geresnė alternatyva už kitas? Kuo skiriasi greita mada nuo lėtos?

Etiška ir sąžininga prekyba. Kas yra sąžininga prekyba arba fair-trade? Kas yra „sweatshops“ ir kaip šis reiškinys yra paplitęs? Kiek kolekcijų per metus sukuria masiniai drabužių tinklai ir kaip iš to kilusios problemos paliečia kone kiekvieną pasaulio pilietį?

Veganizmas. Kas tai yra ir ką tai veikia mūsų spintoje? Kodėl dėvėti kailius, odą, vilną, pūkus ir šilką yra neetiška ir neekologiška? Kuo pakeisti „laiko patikrintas“ gyvūninės kilmės žaliavas ir kodėl pasaulis dėl to lengviau atsikvėps?

Kodėl „Nation“? Nes vienas pasaulio nepakeisi. Kita vertus – reikia pradėti nuo savęs. Esame gamtą mylinti ir su gamta vis dar glaudų ryšį palaikanti tauta, kuriai žaliosios idėjos nėra jau tokios svetimos. Jei prisiminsime, kas iš tiesų esame kaip tauta, pamatysime daug daugiau pažangaus mąstymo ženklų išsimėčiusių per visą mūsų netrumpą istoriją nei leidžiame sau patikėti.

Mąstant globaliai, mes, žmonės, esame lyg viena didžiulė tauta, besidalijanti ta atsakomybe už viską, ką veikiame šioje Žemėje. Todėl negalime pasislėpti už savų sienų, bet turime mokytis iš kitų bei surasti tai, ko galime patys mokyti kitus. Turime atpažinti ir įsižiūrėti į save šioje globalioje bedruomenėje tam, kad galėtumėm ne tik siekti taikaus ir turtingo rytojaus, bet ir apskritai – rytojaus.

Prisižadame dalintis viskuo, ką patys žinome apie žaliąją madą ir kartu mokytis to, ko dar nežinome.

eco-nation-knowledge-and-change

One thought on “ECO NATION TINKLARAŠTIS – nemaisto siekiantis organizmas

Leave a Reply

Jūsų elektroninis paštas nebus paskelbtas Privalomi laukai yra pažymėti