Visi drabužiai ir aksesuarai, kuriuos matote dabar ir matysite ateityje mūsų parduotuvėje, yra veganiški, t.y. ne gyvūninės kilmės. Ir tai, žinoma, ne sutapimas. Yra dvi svarios priežastys, kodėl nusprendėme eiti šiuo keliu ir kartu agituoti tik už augalinių ir sintetinių audinių dėvėjimą – tai gyvūnų teisės ir ekologija.

Turbūt nieks neims ginčytis, jog žmogus turi teisę į gyvybę, sveikatą ir padorų bei orų gyvenimą. Žmogus yra gyvūnas. Todėl peršasi išvada, jog gyvūnas turi teisę į gyvybę, sveikatą ir padorų bei orų gyvenimą. Gyvūnų teisių aktyvistai ir pasyvesni palaikantieji tiki, jog kiti gyvūnai nėra žmogaus nuosavybė, jie nebuvo sutverti žmogaus poreikiams tenkinti, t.y. maistui, drabužiams, kosmetikai, namų apyvokos priemonėms, įvairiems bandymams ir pramogoms.

Nesvarbu, ar mus visus kas tvėrė, ar išsivystėme į tokius gyvūnus, kokiais esame dabar, evoliucijos būdu – žmogaus ir kitų gyvūnų, gyvenimai visuomet buvo labai tarpusavyje susiję. Deja, pastaraisiais šimtmečiais būtent kitų gyvūnų rūšių gyvenimai ir likimai tapo dramatiškai priklausomi nuo žmogaus veiklos ir nepasotinamo noro tenkinti savo poreikius, sekant senovinėmis tradicijomis ir papročiais, tikrai ne atvirkščiai. Tačiau jeigu norime iš tikrųjų pakilti laipteliu aukštyn virš kitų gyvūnų ir didžiuotis savo unikaliais proto sugebėjimais, emociniu išsivystimu, civilizacijos laimėjimais, technologijomis, sparčia mokslo plėtra ir, visų svarbiausia, savo savimone ir sąmoningumu, turime pradėti ir elgtis atitinkamai.

Atsisakydami dėvėti gyvūninės kilmės drabužius, batus bei aksesuarus pagaliau pripažinsime ir įrodysime sau, jog stovime keliais laipteliais aukščiau už savo tolimus protėvius, kurie dirė kailį ir odą nuo laukinių gyvūnų, nes daugiau nieko kito taip pat veiksmingo nemokėjo pasisiūdinti. Taip pat pripažinsime ir įrodysime, jog esame labiau išsivystę už savo tolimus protėvius, kurie savo statusą ir laimėjimus gebėjo demonstruoti tik nuo gyvūno nulaužtais, nudirtais ar nupjautais trofėjais. Ką jau kalbėti apie mūsų rankose eančią galimybę kasmet išgelbėti milijonus nekaltų gyvybių. Juolab, jog alternatyvų turime žymiai daugiau ir palankesnių ne tik gyvūnams, bet ir mūsų sveikatai bei gamtos gerovei.

Kviečiame kartu atsisakyti dėvėti gyvūninės kilmės drabužių bei aksesuarų ir dėl ekologinės priežasties. Gyvulininkystė – tai šiuo metu didžiausią neigiamą įtaką gamtai daranti žmogaus veikla. Šiuo atveju nesvarbu, ar gyvūnai auginami fermose maistui ar drabužiams – jų suvartojami augalinio maisto kiekiai, skeidžiamos dujos, biologinėmis bei cheminėmis atliekomis teršiami vandenys bei dirvožemis kelia dramatiškus padarinius visos Žemės ekosistemai. Kailių fermose įkalinti laukiniai gyvūnai patiria mums sunkiai suvokiamas fizines ir psichologines kančias, o jų medžiojimas skatina ir taip spartų rūšių nykimą. Kailių ir odos apdirbimas bei dažymas toksiniais chemikalais sukelia darbuotojams bei šalia esančių gyvenviečių rezidentams sunkias alergines reakcijas, odos, kvėpavimo takų, akių ligas. Tai tik keli pavyzdžiai, kaip viena žmogaus veikla daro neignoruotiną įtaką visai gamtos ekosistemai.

Pagrindinės mados industrijoje naudojamos gyvūninės kilmės medžiagos – tai kailis, oda, vilna, pūkai ir šilkas. Atsisakę iš šių medžiagų gaminamų produktų pasieksime daug daugiau gero nei esame pajėgūs įsivaizduoti.

TAIP PAT SKAITYKITE: MŪSŲ DRAUGAI